20090910

Arda Turan vs Özer Hurmacı


Alex'in açıklaması gündeme bomba gibi düştü. İnternet ortamında Alex'e saldırmak için doğru anı bekleyen taraftar kod adlı bazı insancıklar da hemen ağızlarını açtı. Neymiş ? Alex kafayı yemiş, Arda ile Özer'i karşılaştırma gafletine düşüyormuş...

Öncelikle açıklamanın tamamını okumadan saldırıya geçenleri tebrik ediyorum. Bu hareketlerinde açıklamayı yapanın Alex oluşu değil, bir "FENERBAHÇELİ" oluşu büyük bir pay sahibi. Malum Türkiye'nin en sevilmeyen(!) kulübünün kaptanı çıkıp Arda'ya laf atıyor. Haşa!

Burada Özer ile Arda'nın teknik özelliklerinden bahsedecek değilim. Sadece şahsi bir düşünceye bodozlama saldıran beyinlere isyanım var. Kin kusmaktan bıkmayan bu yaratıklar ellerini ve kafalarının içindeki birtakım kıvrımları futbolun üzerinden çekmeyecekler ne yazık ki.

Bana göre Özer iyidir, sana göre Arda iyidir. Diğerinin aklı Sergen Yalçın'da kalmıştır. Beriki Hagi'den başka tanımam der. Herkesin kendi fikrini rahatça söyleyebildiği bir ülkede yaşıyoruz zırvasının ne kadar kolpa olduğunu bir kez daha gördük.

Arda, Özer'den bin kat iyi futbolcu. Dünyada ondan iyisi yok kardeşim. Alex da çıkıp kendi takım arkadaşını yerin dibine sokmalıydı zaten. Arda için methiyeler düzmeliydi daha fazla. Oldu mu ? Heh. Hadi bakalım. 

Mutsuz Son


Böylesine önemli bir maçta erkenden gol atmanın ne kadar dezavantajı varsa hepsi üzerimize çöktü. Daha ne olduğunu anlamadan Emre ile öne geçtik. İşte tam burada devreye "ne olduğunu anlayamamız" girdi ki zannımca sonumuzu hazırladı. Saçma sapan hakem kararları yüzünden berabere kaldık demek saçmalığın daniskası olacaktır. Vakti zamanında kaybettiğimiz puanları mumla aradık.

Volkan kalede oldukça iyiydi. Yediği frikik golünde de yapabileceği bir şey yoktu. Emre yorulasıya kadar çok iyi oynadı ama güten kesilince saçmalayıp top kaybetmeye başladı. Arda her ne kadar iyi bir görüntü çizse de iki üç pozisyondaki çalım ısrarı bize pahalıya mal oldu. İkinci yarı kurduğumuz baskıya top kayıpları gölge düşürmeseydi, futbolcuların özgüvenleri daha da iyi olacaktı. Beraberlikten daha çok gözlerinde olmayan hırs beni üzdü. Karşımızda Bosna değil de daha güçlü bir takım olsaydı kaç gol yerdik, düşünmek bile istemiyorum.

Ne eski heyecan var ne eski tat. Tüm gücümüzü ve konsantrasyonumuzu reklamlarda birbirimizi gaza getirmek için harcarsak olacağı budur.

Devam


İstemeden de olsa aylar süren bir ara vermiştim bloga. Devam etmenin vakti geldi.