20090521

Show Tv ve Banttan Yayınlanan Kupa Töreni


Yazıklar olsun mu diyeyim, ana avrat söveyim mi bilmiyorum. Son uefa kupasının da içine ettiler saygıdeğer televizyoncularımız. Maç biter bitmez reklama girdiler. Tamam dedim bir reklam verip dönerler stadyuma. Neredeyse 10 dakika reklam mı olur? Reklam sonunda da spiker sanki bilmediğim bir şeymiş gibi "Shakhtar kupayı birazdan alacak" dedi ve tekrar reklamlara bağlandılar.

Bu mu yani televizyonculuk? Millet yabancı kanallardan töreni izledi, sonra bir baktı ki Show Tv yeni veriyor. Başka nerede vardır acaba böylesine önemli bir organizasyonun kupa törenini banttan yayınlamak? Yazıklar olsun.

Anlatacağınız maça, yorumcu diye yanınıza oturttuklarınıza, şerefsiz ve paragöz beyinlerinize lanet olsun.

Son Uefa Kupası Ukrayna'ya

Tahmin edildiği gibi oldu aslında. Werder'deki eksikler ibreyi Lucescu'nun oyuncularına çeviriyordu. 25. dakikada öne geçtiler ama ilk yarınun sonlarına yaklaşırken Werder Bremen frikik golü ile beraberliği sağladı. Kalecilerin bir takım içinde ne kadar önemli olduklarını bir kez daha görmüş olduk. Atılan 3 golün 2'sinde kaleci hatası var. 80. dakikadan sonra zaten iki takımda maçın uzatmaya gitmesini istedi. Uzatmanın ilk devresinde de Shakhtar gol bulunca Werder'in işi zorlaştı. Doldur boşaltla bir yere kadar. Son dakikada Werder'in attığı gol faul gerekçesiyle sayılmadı. Almanya'dan kucak dolusu küfürler yağıyordur hakeme.

Sonuç olarak son Uefa kupası Ukrayna'nın yolunu tuttu. Lucescu, seyir defterine bir kupa daha not düştü. Saraçoğlu'na yine yolu düşer mi bilinmez.